زمان ارسال: تهران 24 تا 48 ساعت شهرستان 3 تا 8 روز

هزینه ارسال: خریدهای بالای 100 هزار تومان رایگان، خرید زیر 100 هزار تومان تهران 6000 تومان، شهرستان 5000

دمنوش برگ تیول (زیرفون) نارین گل

برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

  • سم زدایی بدن
  • بی خوابی
  • نشاط آور
  • ضد استرس
وزن : 40 گرم
‎45٬000ریال

وضعیت: ناموجود

یکی از محبوب ترین گیاهان خشک در فروشگاه نارین گل


برگ تیول(زیرفون) نارین گل طبیعتی گرم و خشک دارد . برگ تیول یکی از بهترین چای های مطبوع در سرتاسر اروپا است . این دمنوش آرام بخش است و اختلالات عصبی را بهبود می بخشد . همچنین در درمان دردهای معده بسیار موثر است و تصلب شرائین را درمان می کند و اختلالات گردش خون را تنظیم می کند .


مشاهده تمامی گیاهان و دمنوش های آرامش بخش

زمان ارسال: تهران 24 تا 48 ساعت شهرستان 3 تا 8 روز

هزینه ارسال: خریدهای بالای 100 هزار تومان رایگان، خرید زیر 100 هزار تومان تهران 6000 تومان، شهرستان 5000

کد کالا: herbs-16
 

توضیحات محصول


طبیعت(مزاج) : گرم و خشک
با گلبرگ های معطر و خشک شده این درخت ، یکی از بهترین چای های مطبوع و پرطرفدار در سرتاسر اروپا تهیه می شود .
تیول چه دارد ؟
طبق آخرین تحقیقاتی که کرده اند گل های تیول دارن ، تان ، موسیلاژ ، قند ، سقز ، هزپریدین ، سراتین ، اسیدمالیک ، اسیدتارتریک ، اسیداستیک و املاح معدنی کلسیم است .
خواص تیول
1- آرام بخش
2- بهبود اختلالات عصبی
3-بهبود رماتیسم
4- درمان درد معده
5- بهبود تصلب شرائین
6- بهبود اختلالات گردش خون
توضیحات بیشتر از تیول یا زیزفون
در قدیم که جنگ با گرز ، نیزه ، شمشیر و سپر بود چون چوب درخت تیول نرم و تا شدنی است سپر را از چوب تیول می ساختند و عقیده داشتند که چوب تیول قدرت معجزه آسایی برای حفظ جان دارد .
عده ای از پهلوانان قدیم تختخواب خود را هم از چوب تیول می ساخته اند و در بستر خواب نیز گل تیول می انداختند تا بوی آرامش و خونسردی برای کسب پیروزی در میدان جنگ را بدهد
قدیمی ها تیول را می شناختند . دیوسکورید دم کرده ی تیول را برای آرام کردن اعصاب و استراحت قلب های متلاطم نسخه می داد .
پلین ادعا می کرد اگر با جوشانده ی پوست برگ های تیول چشم را بشویید ورم و قرمزی چشم را معالجه می کنید .
مکتب پزشکی سالرن به کسانی که مبتلا به صرع می شدند دستور می داد عصرها زیر درخت تیول بخوابند تا از بیماری صرع شفا یابند .

نحوه مصرف

نحوه مصرف برگ تیول
دمنوش تیول یا زیرفون
روش اول
5 گرم گل زیرفون را گرفته ، با 5 گرم برگ نارنج در یک لیتر آب جوش به مدت 30 دقیقه دم کنید . دمنوش مطبوعی آماده خواهد شد که می توانید با عسل مورد مصرف قرار دهید .
روش دوم
2 قاشق چای خوری از این گل را در یک قوری پر از آب جوش ریخته و مدت بیست دقیقه دم کنید و سپس همراه با عسل بنوشید . این دمنوش در شب خواب را آسان می کند .
روش سوم
15 تا 20 گرم گل را به مدت 20 دقیقه در یک لیتر آب جوش دم کنید و همراه با عسل مورد مصرف قرار دهید . نوشیدن این دمنوش در شب خواب را آسان می کند .
جهت درمان تصلب شرائین
بیست تا سی گرم گل خشک تیول را در یک لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کرده و صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول شبانه روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید.
نوشیدن دم کرده ی گل تیول برای معالجه ی تصلب شرایین فوق العاده موثر و مفید است ، اگر شما هم مبتلا هستید از این نسخه ساده و ارزان استفاده کنید .
افرادی که خون بسیار غلیظ دارند یا کسانی که نشانه هایی از تصلب شرائین یا قلبیت (ورم جدار ورید) در خود می بینند و کسانی که در معرض خطر انفارکتوس قرار دارند ، یک دوره معالجه با زیرفون توصیه می شود .
اختلالات جریان خون
اختلالاتی که در اثر جریان خون پیدا می شود مثل واریس ، ورم ساق پا ، بواسیر و امثال آن با دم کرده ی گل تیول معالجه می شود .
برای تهیه ی دم کرده ی گل تیول بیست تا سی گرم گل تیول را در یک لیتر آب جوش دم کنید تا ده دقیقه بماند ، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین کرده و هر روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید .
جهت درمان درد معده
دم کرده ی گل تیول به ترتیبی که طرز تهیه و مقدار مصرف آن را در مورد معالجه ی تصلب شرایین شرح دادیم برای انواع دردهای معده مفید است و شما هر وقت مبتلا به سوءهضم ، سنگینی معده و نفخ شکم شدید هر روز سه تا پنج فنجان دم کرده ی تیول را مصرف کنید .
جهت درمان گریپ
دم کرده ی تیول برای معالجه ی گریپ نیز موثر است . و برای تهیه ی دم کرده ی تیول باید بیست تا سی گرم گل خشک تیول را در یک لیتر آب جوش ده دقیقه دم کرده و صاف کنید و با عسل شیرین کنید و هر روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید .
جهت درمان بی خوابی
اگر دچار بی خوابی هستید و شب ها خواب به چشمان شما نمی رود قرص خواب آور نخورید ، به جای آن دم کرده گل تیول را که طرز تهیه و مقدار مصرف آن را در مورد تصلب شرایین شرح دادیم به همان مقدار و تحت همان شرایط بنوشید .
جهت درمان میگرن
دم کرده ی گل تیول آرام بخش و خواب آور است . میگرن یا سردرد شدید نیمه ی سر بیماری بد و موذی است و شخص مبتلا را به زحمت فراوان می اندازد .
برای معالجه و درمان میگرن باید خود را عادت دهید که مرتب دم کرده ی گل تیول را بنوشید طرز تهیه و مقدار مصرف همان است که در مورد معالجع ه ی تصلب شرایین شرح دادیم .
جهت درمان اختلالات عصبی
دم کرده ی تیول برای رفع اختلالات عصبی مفید است .شما می توانید در مورد خستگی مفرط ، عصبانیت شدید و غم و اندوه هم از تیول کمک بگیرید .
طرز تهیه و مقدار مصرف دم کرده ی تیول به شرحی است که در مورد معالجه ی تصلب شرایین شرح داده شود .
جهت درمان انواع رماتیسم
دم کرده ی تیول درد نقرس و رماتیسم را آرام می کند . بیست تا سی گرم گل خشک تیول را در یک لیتر آب جوش ده دقیقه دم کرده و صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید .
جهت درمان تشنجات عصبی
دم کرده ی تیول تشنجات عصبی را آرام می کند .
طرز تهیه و مقدار مصرف دم کرده ی گل تیول برای معالجه ی تشنجات عصبی به شرحی است که در مورد تصلب شرایین گفته ایم .
جهت درمان تهوع
مصرف دم کرده ی تیول حالت تهوع و استفراغ را برطرف می کند . کسانی که حالت دل به هم خوردگی و تهوع پیدا می کنند باید هر روز سه تا پنج فنجان از دم کرده ی تیول را بنوشید . برای تهیه ی دم کرده ی تیول باید بیست تا سی گرم تیول را در یک لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز سه تا پنج فنجان از آن بنوشید .
حمام تیول
حمام گل تیول معروف است و زنان زیبای زیادی آن را برای حفظ لطافت و نرمی پوست خود و در نتیجه پایداری جوانی به کار می برند .
معروف است که زیبایان امپراتوری رم زیاد حمام تیول می کردند . لاگاستگلیون و لیان دوپوزی حداقل یک بار در روز برای حفظ جوانی و زیبایی خود حمام تیول می گرفتند .
امروز هم کسانی که لوازم آرایش و زیبایی را می سازند زیاد با مصرف پول سرکار دارند و از خواص آرام بخش تیول آگاهی دارند و با آن ، انواع کرم و یا ماسک های مخصوص تیول می سازند .
دمنوشی خوش طعم در تابستان
برای آنکه طعم خوشایندتری به دست آید می توانید مقدار اندک بهارنارج به آن اضافه کنید . آن هایی که در تابستان نوشیدنی خنک را ترجیح می دهند . می توانند چند پرنعناع به آن اضافه کنند و پس از صاف کردن بگذارید تا سرد شود .
جهت رفع خستگی و تقویت حافظه
زیرفون به خاطر تاثیر آرام بخشی آن می تواند به عنوان یک دمنوش ویژه برای دانش آموزان و دانشجویان خسته از کاهر ذهنی و طولانی محسوب می گردد .

مشخصات محصول

جدول کاربردهای محصول

میگرن و درد مفاصل دردهای مفاصل, سردرد و میگرن
معده و گوارش درد معده و زخم معده
آرامش روحی و رفع استرس آرام بخش, بی خوابی

برچسب‌ها

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

نظرات

با نظر خود در مورد این محصول، سایرین را در خرید آن یاری نمایید:

فقط کاربران ثبت نام شده می توانند نظر ثبت كنند. لطفا، وارد سيستم شويد يا ثبت نام كنيد